Osiedle Przylesie niewątpliwie zasługuje na uwagę ze względu na dogodną lokalizację, gdyż miejscowość Stopka usytuowana jest w spokojnej okolicy na trasie pomiędzy Bydgoszczą a Koronowem w niedalekiej odległości od Zalewu Koronowskiego i Brdy, dojazd ułatwia droga krajowa nr 25. Natomiast nowo powstała droga ekspresowa S5, oddalona o zaledwie 5 km, pozwala na bardziej komfortowe i szybsze dotarcie do różnych dzielnic Bydgoszczy, jak również do miejscowości położonych w dalszej odległości.

Nieopodal osiedla biegnie ścieżka rowerowa stanowiąca gratkę zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, dając możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu oraz udania się do pożądanego celu przy jednoczesnym dbaniu o rozwój fizyczny.

To nowo powstająca inwestycja w ładnej, spokojnej okolicy w pobliżu Koronowa i Bydgoszczy. Dogodny dojazd do wielu miejsc gwarantuje droga krajowa nr 25 oraz droga ekspresowa S5. Starsze dzieci mogą podróżować do szkół rowerem dzięki ścieżce rowerowej położonej przy osiedlu i oddalonej od głównych dróg co zapewnia pociechom bezpieczeństwo podróży. Osiedle położone jest w miejscu bogatym w tereny zielone, trasy rowerowe oraz spacerowe dzięki temu zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Domy które powstają na naszym osiedlu cechują się ponadczasową architekturą i funkcjonalnością, ulokowane są z dala od zgiełku miasta natomiast w miejscu zapewniającym dobrą infrastrukturę (sklep, restauracja, stacja, myjnia), dzięki temu jest to ciekawe miejsce do zamieszkania. Na trasie do Bydgoszczy w miejscowości Wtelno znajduje się żłobek, przedszkole, szkoła, apteka, ośrodek zdrowia i sklepy.